| Andrei123Aa a întrebat:

Help! Am observat intr-o zi ca am facut scaun negru si mi s-a parut dubios urmatoarea zi m-am uitat intentionat sa vad daca e tot asa si avea 2 culori...ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai mancat ficat de pasarea, porc sau vita - poti avea scaun negru.
Daca ai mancat spanac, sfecla sau ai inghitit carbune medicinal, iarasi faci scaun negru.
Asta in situatia in care esti sanatos si nu ai ulcer la stomac, ca sa fie melena (scaun cu sange).

| User4354 a răspuns:

Cine se uita la scaun sa vezi ce culoare e?laughing
Baaaa ce oamenilaughing

| CerealaCuOchi a răspuns:

Probabil tone de ce ai mancat

| aneliram a răspuns (pentru Violleta2022):

Si medicamentele,, cu fier", sa zic asa (din alea de se recomanda la anemie), modifica, culoarea scaunului (il face negru).

| Violleta2022 a răspuns (pentru aneliram):

Ai dreptate si fierul (feronat) face scaunul negru. pe asta l-am uitat.