| kitty_8636 a întrebat:

Help! Am picat si m`am lovit la genunchi. mi-a curs ceva sange si mi s-a umflat.Problema este ca a trecut o zi si inca ma ustura destul de tare si nu stiu ce sa mai fac sa imi treaca si abia pot sa merg pentru ca nu pot indrepta piciorul deoarece ma doare prea tare daca fac asta. Ce as putea face sa`mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TicTacUser a răspuns:

Soro? mi s-a intamplat si mie...nu e nimic grav.doar ca acolo ai rotula.si secreta un lichid care ajuta la vindecarea rapida pentru ca e un loc sensibil.asa e normal sa te usture...incearca cu gheata soro.winking. app fundita? ca am nevoie.sad. pup si numai bine.sati treaca piciorusul.

12 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Da-ti cu diclofenac si iti trece in 1 zi

| Lala20 a răspuns:

Pune apa oxigenata!

| Yumitsu a răspuns:

Ar fi bine sa treci pe la doctor. sa verifice daca nu cumva l-ai rupt

| andreeap a răspuns:

Si eu cand picam cu rolele aveam astfel de rani la picior. Pe mine mami m-a dat cu betadina. Dar mai bine mergi la un doctor sa vezi ce-ti recomanda.big grin

| nelutu1 a răspuns:

Salut, eu cred ca trebuie sa te odihnesti, iar daca ai treaba sa nu mergi prea mult cu piciorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti administra pe rana o compresa cu apa rece, si sa o tii timp de cateva minute, trebuie sa dezinfectezi rana daca inca nu ai facut asta, apoi administreaza pe rana o creme, anume crema de galbenele e facuta pentru grabirea vindecarii unei rane, terminand cu bandajarea acesteia. Iar bandajul sa-l schimbi periodic la cateva zile.Insanatosire grabnica.

| daiannna_9951 a răspuns:

Important e sa nu faci efort mult draga ai grija sa nu mai cazi o sa te vindeci cu timpul>big grin

| kitty_8636 explică:

De rupt nu e rupt doar lovit il pot misca numa ca din cauza ca e umflat in genuchi nu pot sal indrept si nu prea pot sa merg...am sa incerc cu gheata Orange numa ca mi`e cam urat ca ma ustura tare dar asta e vreau sa`mi treaca mai repedesadca e festivalul berii aici si nu pot sta in casa

| kitty_8636 explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*

nu este rupt doar ca este umflat si din cauza asta nu-l pot indrepta ca ma doare...am sa incerc cu ghiata sper sa`mi treaca mai repede pentru ca este festivalul berii si nu cred ca pot sta in casahee hee

| kitty_8636 explică:

Acum mi-am pus ghiata sper sa mi se mai desumfle macar putinsad...multumesc pentru raspunsuri:*

| kitty_8636 explică:

Daiana nu stiu daca o sa pot sta in casasadsa ma odihnesc este festivalul berii si chiar daca nu ar fi sunt genul de persoana care nu suporta sa stea in casasad

| kitty_8636 explică:

Ms blackpearl uitasem de crema de galbenele:*