| Xonia19 a întrebat:

Help! Am simptomele astea : cand ma ridic imi este ameteala, nu mai vad nimic si simt cum imi pulseaza capul. am palpitatii si uneori ma doare inima ...ca si o gheara. CE SA AM? Trec printr-o depresie de 2 an, atacuri de panica + stari de anxietate si o frica constata si stres, frica de moarte. am probleme cu inimaa? dau funda sad Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, nu e de la inima. E anemie, si eu am aceeasi problema. Uite aici niste alimente care te pot scapa de anemie :
http://www.csid.ro/......a-4454305/
Dar n-ar fi rau nici sa-ti faci un control sa vezi pe care "Grupa" insisti mai mult. Sanatate!

| Xonia19 explică (pentru Adry05):

Si pot sa mor de la anemie?

| Adry05 a răspuns (pentru Xonia19):

Mmm, nu sunt sigura dar nu cred. Doar ca ai anumite insuficiente in organism care te fac sa fii foarte slabit si exista riscuri sa lesini pe strada daca devine foarte accentuata. Nu prea e de glumit, incearca sa mananci mai mult din alimentele prezentate acolo si eventual sa-ti faci niste analize sa vezi unde ai lipsuri. happy Multa sanatate!

| Xonia19 explică (pentru Adry05):

Am sa ma duc maine la medic. Multumesc mult. De mica aveam probleme cu mancatul si calciul. Am citit pe net ca se poate dezvolta si o leucemie de la asta. imi este frica sad e ceva grav?

| Adry05 a răspuns (pentru Xonia19):

Nu, multe persoane au anemie. Depinde si de norocul fiecaruia acum. laughing Nu mai citii astfel de articole de pe internet ca doar te sperie aiurea. :* Mergi la medic si-ti zice el ce-ti trebuie sa faci bine sanatoasa!

| floppy98 a răspuns:

Mai degraba anemielaughing

| Interfectorem a răspuns:

Este posibil să ai anemie. Este recomandat să mergi să îți faci niște analize. Succes!

| baby0bby02 a răspuns:

Faza cu starile de ameteala clar e anemie! Si pulsatiile de inims sunt de la atacul de panica! Si cu atacurile de panica incearca sa te controlezi tu in sinea ta

| baby0bby02 a răspuns:

Faza cu starile de ameteala clar e anemie! Si pulsatiile de inims sunt de la atacul de panica! Si cu atacurile de panica incearca sa te controlezi tu in sinea ta si eu sufar de atacuri de panica dar am invatat sa ma auto-controlez si e totul ok! Sanatate multa! happy