| DEADEND a întrebat:

Help tpu...ma doare stomacul îngrozitor...am avut infecție urinara acum vreo 5 zile,eram si gripat,si am luat Nurofen si moment act,si am luat si augmentin pentru infecția urinara,dar dupa două zile au început sa imi apara pete mici si punctulețe de la brâu in jos,si ieri mi-au aparut si pe mana,aşa că l-am intrerupt si au început durerile. Am mers la spital alaltaieri si ieri, deoarece de 3 zile a început sa ma doara stomacul îngrozitor.Le-am arătat unde ma doare,au apasat in diferite locuri sa vada pe unde ma mai doare, si dupa mi-au făcut analize la sange si urina si au spus ca sunt aşa şi-aşa,dupa am făcut ecografie si au spus ca e in regulă totul,dupa m-a mai examinat un doctor si au spus ca e de la alergie augmentin. Mi-au dat rețetă să iau ciprofloxacina si tachipirina paracetamol,au spus ca imi trece in patru zile,asta e a doua zi. Cand le iau imi trece,dar nu pentru mult timp,doar pentru o ora si după ma doare mereu pana le iau iar,nu pot sa dorm,nu ma lasa durerea,nu stiu cum sa fac sa nu ma mai doara,doare ca naiba,tot scot gemete şi şâşâituri de la durere,ma invart pe o parte pe alta,degeaba,nu pot manca mai nimic ca ma doare. Azi am mancat doar un sandwich,help, ce e de facut sa nu ma mai doară

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| urseyul a răspuns:

Da e alergie, o sa treaca mai greu pana iese toata cantitatea de augumentin din corpul tau, tinete de tratament si poti alterna cu un ceai care are efect calmant tei sau musetel, alternativ ar fi fost bine sa iei si probiotice...

| MentalDisorder2 a răspuns:

Doar un medic te poate ajuta, orice ti-am zice noi, poate sa-ti faca si mai rau.
Nu suntem experti.
Eu iti sugerez sa mergi la un doctor, si el 100% te va face mai bine cu medicamentele potrivite.

| DEADEND explică (pentru MentalDisorder2):

Am fost deja...am scris mai sus.

| MentalDisorder2 a răspuns (pentru DEADEND):

Mai du-te laughing))
(n-am citit tot, abia am citit un rand)

| DEADEND explică (pentru MentalDisorder2):

Am fost prima data la 20:00, mi-a luat sânge si urina, mi-a bagat o perfuzie "antidolore", dupa care m-a trimis acasa, la 4 dimineața ma durea din nou si am fost cu ambulanța, iar mi-a luat sânge si urina, am făcut ecografia....si mai departe e mai sus.