| SqQqYzLe a întrebat:

Help! va rog sa raspundeti cat mai repede! m-am oparit la limba foarte rau am luat apa in gura dar tot nu merge se incalzeste daca stie careva cum pot face va rog sa-mi ziceti cat mai repede plzzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Da-ti cu glicerina boraxata, e cicatrizanta si o sa se vindece mai repede. In rest nu prea ai ce sa faci...o sa iti treaca durerea in cateva zile

9 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

In 2 3 zile iti trece, pune niste miere (nu zahar deoarece nu are acelasi efect) sau bea lapte rece.

| Skylerx a răspuns:

As zice sa pui niste gheata pe limba. Nu glumesc, orice rana este importanta. Ma mir ca multi de aici au cazuri ca astea. Verisorul meu a fost intepat de o albina de limba! Ciudat, dar adevarat. Funda?

| Skylerx a răspuns:

Aa, sau poti sa tii in gura lapte rece.

| aigi1 a răspuns:

E cam grav ar trebui sa te duci la doctor deoarece din cauza arsurilor muguri gustativi pot fi afectati si iti poti pierde gustul desigur e cam exagerat dar daca nu iti trece cu lapte rece du-te la doctor sanatate

| venusdoom a răspuns:

Incearca cu lapte rece

| Raducu1 a răspuns:

Incearca lapte rece direct luat din frigider!

| Carton a răspuns:

O sa te usture vreo 2 zile la atingere, dar iti va trece treptat, stai calm(a)

| Catallina a răspuns:

Miere de albine pune acolo si incearca sa tii cat poti, stiu ca e dificil ca e pe limba, dar incearca sa tii cat mai mult mierea.

| MiniChoco a răspuns:

Încearcă să respiri mai mulț pe gură. Aerul rece calmează, și orice rană se vindecă mai repede când este lansata liberă în cazul tău gura este tot timpul umedă...