| Ramona11111 a întrebat:

Helppp
Bărbați de la (peritonita) apendicită spartă poți ramane infertil (sa nu mai poți face copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Pai in primul poate fi fatala daca nu este tratata foarte rapid cu antibiotice puternice
Si da poate face copii
Dar supraviețuirea in cazuri de genul e scăzută, deci bravo

| Ramona11111 explică (pentru Alverto):

El este operat deja mai avea câteva ore si murea si de un an de zile ne chinuim sa facem un copil si nu reușim si ma gandesc sa nu fie de la peritonita ca a avut asa ceva

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ajungi repede la spital, dacă reușesc să te curețe acolo pe mațe ca să nu faci o infecție mortală, după ce ai ieșit, poți face o grădiniță de copii.

| aneliram a răspuns:

Nu, că moare.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Daca are semne de apendicită să se ducă de urgență la chirurgie, că altfel se complică treaba. Eu sunt operată de apenndicită.

| Jackpot2 a răspuns:

În niciun caz