| lemonn3256 a întrebat:

Hemoglobina arată daca ai apendicita in analize?
Pentru ca am fost astăzi si mi-a iesit bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e cazul pentru sindrom de colon iritabil doar dacă te simți foarte rău dar asta numai dacă te gândești mereu acolo
Trebuie sa îți schimbi stilu de viata sa reduci stresul sa nu mai fi sedentar și sa ai o alimentație bazate în fructe proaspete și fibre când mănânci mănâncă normal nu te grăbi și evita produse ce conțin aditivi alimentari produse de patiserie sau mâncare fast food de asemenea băuturile carbogazoase și dulciurile, lactatele zaharul și cafeaua. Exercițiile fizice reduce stresul și anxietatea și stimulează contracțiile peretului intestinal. Bea suficiente lichide doar apa recomand plata și evita alcoolul și băuturile acidulate du-te la un specialist fiindcă asta poate duce în timp la apariția hemoroizilor. Deci hemoglobina are legătură cu și daca ești sau nu anemic la acest capitol stai ok e posibil sa fie cauzat de genetatica sau factori de stres și chiar sedentarism deci mișcarea e benefica. Fă-ți programare la un gastroenterolog sau mergi la medicul de familie sa îți dea trimitere are legătură cu intestinul nu cu apendicita dar cine știe cel mai probabil vei afla dacă ai probleme și cu apendicita tu ai dureri abdominale recurente și posibil sa ți se para ca e de la apendicita da e de la intestin. Multa sănătate îți urez și ai grija la alimentație stres și mișcare

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hemoglobina are legătură cu anemia nu cu apendicita dacă ți o ieșit bine înseamnă că ai valori normale și nu ești anemic

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Man, azi m-a si palpat, mi-a dat ca diagnostic intestin iritat.Mi e frica sa nu am apendicita..sa sun la salvare oare?

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru pozitivitatea ta!
Voi lua pastilele care mi le-a dat medica pediatra in continuare!
Tin sa mentionez ca si doctorul pediatru chirug m-a palpat, sa fie sau nu apendicita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Am văzut întrebarea ta anterioara și reiese intestin iritabil nu apendicita de aceea ți o și confirmat ca nu ai apendicita da și sindromul de colon iritabil nu e de neglijat trebuie sa ai grija mare la stres și alimentație mai exact regim alimentar sa mănânci echilibrat și sa faci sport s-ar putea și ca vezica biliara sa îți fi cauzat acest sindrom nu se știe
Ce îți recomand să mânaci nuci și alune conțin fibre da nu mai mult de 30 de gr pe zi și supe dulciurile și alimentele dublu rafinate trebuie sa le eviți prăjelile și ce am mai precizat. Ce ai tu se numește sindrom de colon iritabil și trebuie sa respecți mesele și regimul alimentar. Cu cât te stresezi mai tare cu atât îți va fi mai greu sa tratezi și nu uita sa faci sport. Cu apendicita nu cred ca ai probleme verifica cum stai cu bila când mai mergi la medic

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Man, dar am o nelamurire, doctorul chirurg, sau pediatrul cand pune mana la apendic, si zice ca nu e nimic, cum își da seama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Probabil o sesizat cand ți o palpat ca nu acuzi dureri la nivelul cadranului inferior drept dacă o exercitat o presiune la cel stâng sau viceversa. Aveai deja temperatura mare și dureri violente
Aseazate în poziție culcata pe partea stânga și întinde piciorul drept și vezi dacă aceasta poziție e dureroasa. Dacă el o considerat asa man tu nu ai de ce sa te agiți de la anxietate și emoții intense stres cred ca ți o cauzat ție acest sindrom vad ca ești o fire neliniștit ar trebui sa ai încredere nu cred ca sar risca sa își piardă meseria și libertatea dacă el asa o considerat asa e nu s-ar fi riscat sa îți pună viata în pericol asta cu apendicita trebuie luate masuri urgente dacă considera te opera nu te mai trimitea acasă tu ești anxios și asta o sa îți creeze multe probleme

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa e, sunt o fire anxioasa, intru in panica din orice

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Man, si hemoglobina are ceva legătura, ca i-a zis mamei, doamna, apendicita nu are, i-a iesit bine hemoglobina.i-am spus că ma doare fosa iliaca dreapta, a spus din cauza inflamatiei happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Prin analize de sânge își dădea seama dacă ai probleme cu apendicul deci nu ai de ce sa te îngrijorezi. Dacă ți asa teama fă-ți o ecografie laughing dacă aveai probleme cu apendicita nu mai îți ardea ție de TPU te asigur te tavaleai de dureri stai chill îți faci prea multe griji asta ți-o și cauzat intestin iritabil emoțiile și stresul

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Esti prea asa man, da mi si mie Facebook ul tau printr un pm, sa mai vorbim

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Eu zic sa tratezi anxietatea ca îți va cauza multe probleme în viitor și la nivel psihic și la nivel fizic

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Dă-mi unink de la Facebook-ul tau, sa tinem legatura

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Sorry man nu pot da Facebook. O seara faina îți dorescwinking

| lemonn3256 explică (pentru anonim_4396):

Pwp

| lemonn3256 explică (pentru lemonn3256):

Man, diareea a dispărut, dar durerea nu, imi recomanzi sa ma duc maine la control cum a spus doctorul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Tu trebuie sa urmezi sfatul specialistului nu al nostru dacă el asa o considerat ca maine trebuie sa te duci atunci fa bine și du-te

| anonim_4396 a răspuns (pentru lemonn3256):

Nu cred ca e cazul pentru sindrom de colon iritabil doar dacă te simți foarte rău dar asta numai dacă te gândești mereu acolo
Trebuie sa îți schimbi stilu de viata sa reduci stresul sa nu mai fi sedentar și sa ai o alimentație bazate în fructe proaspete și fibre când mănânci mănâncă normal nu te grăbi și evita produse ce conțin aditivi alimentari produse de patiserie sau mâncare fast food de asemenea băuturile carbogazoase și dulciurile, lactatele zaharul și cafeaua. Exercițiile fizice reduce stresul și anxietatea și stimulează contracțiile peretului intestinal. Bea suficiente lichide doar apa recomand plata și evita alcoolul și băuturile acidulate du-te la un specialist fiindcă asta poate duce în timp la apariția hemoroizilor. Deci hemoglobina are legătură cu și daca ești sau nu anemic la acest capitol stai ok e posibil sa fie cauzat de genetatica sau factori de stres și chiar sedentarism deci mișcarea e benefica. Fă-ți programare la un gastroenterolog sau mergi la medicul de familie sa îți dea trimitere are legătură cu intestinul nu cu apendicita dar cine știe cel mai probabil vei afla dacă ai probleme și cu apendicita tu ai dureri abdominale recurente și posibil sa ți se para ca e de la apendicita da e de la intestin. Multa sănătate îți urez și ai grija la alimentație stres și mișcare

| aimullah123 a răspuns:

In apendicita leucocitele sunt crescute.