| 96Love a întrebat:

Hemoroizii externi odata apăruţi se mai vindecă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mefist0 a răspuns:

Hemoroizii in sine nu "se vindeca", dar pot fi indepartati prin hemoroidectomie (o interventie chirugicala prin care se indeparteaza hemoroizii).

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Am auzit ca a aparut o noua metoda acum cu niste plasturi care ii Pune medicul si ei se usuca in timp, ca sa nu mai fie nevoie de operatie.cunosc pe cineva care a fost operat si i-au reaparut.ai grija ce mananci. fereste-te de mancare picanta, constipatie si diaree

| 96Love explică:

Multumesc pentru răspunsuri, i-am rezolvat cu laser