| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi 4-5 kg intr-o saptamana, maxim 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexflor87 a răspuns:

Eu am tinut cura disociata.Am slabit in 9 zile 5 kg. Se tine 3 zile numai cu carne (de pui, peste sau vita) la gratar sau fiarta, fara condimente. Apoi alte 3 zile cu lactate (branza cu putine grasimi, iaurturi, fara cascaval sau alte branzeturi grase), apoi 3 zile cu legume si fructe (mai putin strugurii, bananele si alte fructe care au mai multe calorii). Rezultatele sunt garantate happy
Nu uita si de miscare si hidratare. Daca scazi numarul de calorii consumate zilnic vei vedea rezultate.

25 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| aditzuca a răspuns:

Pastile de slabilecall meu Chiar nu stii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aditzucalaughing pastile de slabit?rolling on the floor hello am doar 14 ani plus de asta nu le vreau eu:p dupa ce ma las de ele depun dubluwinking Sora mea ii farmacista si nu-mi recomanda nici o pastilatongue...deci stie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-ma m-am grabit si nu am scris bine "Help"!big grin

| Clara_6276 a răspuns:

Desi nu e prea sanatos sa faci asta...Ai putea s-o facilaughingIn primul rand trebuie sa renunti la mancarurile bogate in calorii [Prajeli, dulciuri]. Sa mananci mai putina paine, la bauturile carbogazoase si nu in ultimul rand sa faci sport. Poti face sport acasa in fata calculatorului [cele mai bune si eficiente exerciitii sunt cele de tae-bo]. Poti se asemenea sa mergi la un salon de masaj unde iti poti face masaje anticelulitice [Sau poti face asta acasa cu fel de fel de "chestii"naturiste cum ar fi:ulei de masline, lamaie, grapefruit.]Si [Nu stiu exact ce efect are dar din cate am aflat la altii e destul de eficient]ai putea sa mai incerci o "chestie". Seara apune apa la fiert si las-o pana a doua zis dimineata cand trebuie s-o bei pe stomacul gol.[Se zice ca e mult mai eficienta in cazul persoanelor care renunta in timpul dietei la bauturile carbogazoase].
Toate acestea la un loc. Ar putea da rezultatele pe care le dorestiwinking
Mult succes:*Si numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te duci la un medic specializat

| tudorboy_8929 a răspuns:

Mult sport si fructe si legume si alte alimente sanatoase! Ca sa fii sanatoasa cum trebuie.

| unicka a răspuns:

Intr-o saptamana poti slabi fara pastile consumand fructe, legume si ceai de papadie neindulcit 4 kg chiar 5, e incercat!

| Clara_6276 a răspuns:

Sa nu cumva sa faci prostia de a te infometa! Vei slabi. Dar vei pune tot inapoi[chiar mai mult]. Acest fenomen e bine cunoscut si sub numele de "Yo-eu"La fel cum dai joc kg. la fel le vei pune! E logic ca nu vei putea tine o astfel de "dieta"La nesfarsit! Cum vei manca ceva organismul tau va cere mai multhappySi dezobisnuindu-se sa mai fie "aprovizionat" totul se va depunehappy[Se va depune doar grasimeahappy O data ce slabesti drastic pierzi multa masa musculara, iar dupa ce te ingrasi se depune grasimeaon the phone
Eu iti urez mult succes si nu uita de sport[care este cel mai important]

| viotm a răspuns:

Mananci doar mere si compot de mere fara zahar, poti manca cate vrei si slabesti 1 kg pe zi. Eu asa procedez dupa sarbatori cand iau in greutatelaughing)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu dieta draga!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mic dejun feliuta paine si pastramioara.
Pranz o ciorba.
Cina peste si orez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa faci foarte multa miscare, sa nu mananci dulciuri si sa nu mananci dupa ora 18:oo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa cat mai mult sport dimineata, adica gimnastica, iar dupa amiaza o alergare de rezistenta in jurul terenului de sport, app sa mananci cat mai consistent dimineata si amiaza, iar seara cat mai putin, crede-ma asa am facut si eu, si din 50kg acum am 44kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea incerca programul NESTLE FITNESS. La mine a functionat, in 5 zile am slabit 7 kg fara nici un efort. Incearca te va ajuta. ITI GARANTEZ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu manca dulcuri sucuri si alte grasimi iti sugerez sa mananci carne la gratar

| cristina_9301 a răspuns:

Pai incearca si asa: mananca dimineata ca un rege (adica mai mult, pentru ca pe parcursul zilei vei face miscare)la amiaza ca un rege (Adica mai putin ca dimineata, deoarece nu mai faci mult efort), iar seara ca un cersetor (deoarece mancarea se pune mai mult pe noi seara: adica mancam mult si in timpul noptii nu mai facem nici un fel de miscare). Sper sa iti fi fost de ajutor.Mult succes:*

| HubbaBubbaEmm a răspuns:

Scuza-ma ca ma bag ca musca in lapte big grin am 12 ani si am 65 de kg, si tot mai pun, acum depinde nu ma risc cu pastile, nu am chef sa fac dupa 100. Sunt foarte ambitioasa, sper sa simti, nu ai nevoie de silueta, ci de minte, si totul se duce. Nu uita straight face dar ma rog nimeni nu tine cont, eu nu ma omor cu slabitul straight face si totusi am o impresie ca totul se misca pe parcurs. Mai stii ceva e si faza ca daca iubesti slabesti e adevarata. Am colege asa... dar ma rog faci ce vrei eu incerc mult depinde sunt inalta a 1, 67 la 12 ani, ma ador pot sa zic dar crede-ma ai impresia asta. Depinde cati ani ai, acum e perioada cand creste corpul si se intampla multe, la femei vb ca nu ma bag la barbati, nu slabi asa. Ia-o treptat nu mai pune gura pe dulciuri, cipsuri, carne grasa, sucuri, branzeturi grase, nu sa le eviti dar le ignori, dupa aceea incepi cu sport si astea, bei multa apa si iti spun nu e asa pe moment, Cred ca toata viata nu te vei mai opri din aceasta masa sanatoasa. Crede-ma am scris totul sa intelegi, ca eu sunt in pragul dezvoltarii, vorbeste daca ai 20 de ani si 300 de kg, nu acum. straight faceSper ca te-am ajutat cel mai mult nu ca altii care vorbesc absurd sa treci la cura, dar ma rog tu iei decizia.

Alte răspunsuri