| Ada477 a întrebat:

Hernia ombilicala poate fi descoperită la ecograf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da, la ecografia de parti moi.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru Ada477):

E un tip de ecografie in care vezi doar peretele abdominal; nu se suprapune cu imaginea organelor interne.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru Ada477):

În orice caz mergi la internist și vezi acolo. Chiar dacă vei efectua ecografia abdominala medicul se poate uita și la peretele abdominal; sunt sigura ca are sonda potrivită. Și orice medic cu competenta de ecografie poate identifica hernia. Dacă tot ești programată e păcat sa ratezi și sa mai stai sa aștepți.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns (pentru Ada477):

Înseamnă ca a analiza zona ombilicala și intr-adevăr nu ai, ceea ce e foarte bine happy.

| 19flo79 a răspuns:

Da!