| RoxxyMarry a întrebat:

Hey! A tinut cineva dieta disociata(o zi legume, o zi fructe, o zi lactate, ozi carne), daca da spuneti-mi si mie va rog frumos cat ati slabit si in cat timp? Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blond a răspuns:

Uite Roxxy, ceea ce vrei tu să urmezi nu este o cale de a slăbi sănătos, mai bine încearcă ce am făcut eu, dimineața mânânci normal (cât încape în tine) și faci sport.
Ceea ce vrei tu să încerci am făcut și eu si am slăbit întradevăr dar nu mai ai aceeasi energie, si incet dar sigur îti distrugi organismu, nu vreau să-ți tin predici fără sens dacă chiar vrei încearcă și într-o săptămână slăbești cam 2-3-4 kg depinde de organism. părerea mea să ramai la ceea ce ți-am spus eu miscare si atunci și corpul tău va arăta altfel, dacă slăbesti repede pielea se va lasa, sper că ți-am fost de folos happy

3 răspunsuri:
| TJohannaB a răspuns:

Eu am ținut o dieta de genul asta, numai ca mai avea si o zi de peste, de suc de fructe si in ultima puteai sa mănânci din toate si am slăbit 4 kg in prima săptămâna si un kg in a doua săptămâna. Dupa aceea am început sa țin alta dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Dlkee a răspuns:

Eu zic sa ti dieta Dukan, slabesti foarte mult. Si foarte multe vedete o tin si da roade.