| galinaanonim a întrebat:

Hey, am 11 ani peste o lună fac 12 si imi vine sa ma tai, arat oribil, am 56 de kg si sunt ff grasa. La un moment dat in vara am slăbit 2 kg dar le-am pus înapoi, nu am habar cum pot slăbi și am încercat prin diete si sport fara rezultate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sixty28 a răspuns:

Buna, incearca produsele de la Herbalife cu ele poti înlocui 2 mese pe zi!

| galinaanonim explică (pentru Sixty28):

Multumesc mult

| Sixty28 a răspuns (pentru galinaanonim):

Cu drag.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Galina, suna la telefonul copilului si vei putea vorbi cu un psiholog!
Telefonul este pe gratis ca si psihologul.
Curaj, ca ramane secret intre tine si psiholog!
Telefonul copilului: 116111
ori descarca aplicatia asta:
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

| galinaanonim explică (pentru Violleta2022):

Dmn pentru ce psiholog pur si simplu nu ma suport

| Bizon95 a răspuns:

Da, suna la telefonul postat de Ioneasca1001, CHIAR MERITA, o sa primesti ajutorul de care ai nevoie si...

NU AI CE SA PIERZI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am de 14 ani depresie si nu am o taietura pe mana si tu te tai de la niste kg in plus lol mergi la un nutritionist si tinete de dieta da fa si sport in paralel daca nici asa nu vei slabi inseamna ca esti suspecta de hipotiroidism sau vreo boala a tiroidei.
Nu mai sta pe net iesi afara si joaca-te cu copii

| galinaanonim explică (pentru anonim_4396):

Doamne nu am depresie sa ma tai adica nu ma suport

| aimullah123 a răspuns (pentru galinaanonim):

E posibil sa ai si depresie dar problema la tine stima de sine foarte scazuta si in plus nu vrei sa fii barbat. Lasa prostiile astea si fii barbat!
Sunt milioane de oameni care trec prin problema ta. Nu ti se intampla doar tie. Treci peste. Ce e asa greu sa fii multumit de tine?
In loc sa zici "arat naspa rau nu ma suport" nu e mai usor sa zici "Poate ca nu sunt cel mai frumos din lume dar nici cel mai urat nu sunt. Sunt multumit de mine asa cum sunt."?

| aimullah123 a răspuns:

In primul rand nu mai fi ca un copil "imi vine sa ma tai arat oribil", chiar daca esti copil.
Disperi pentru niste kg in plus?
Cine stie ce sport ai facut tu. Poate ai facut aerobic laughing
La varsta ta iti spun eu ce trebuie sa faci ca sa slabesti in cazul in care nu ai vreo problema hormonala. Trebuie sa eviti urmatoarele: Dulciuri ( zahar in general), cipsuri si sucuri care nu sunt naturale.
Cat despre sport, degeaba faci 30 de minute de sport daca tot restul zilei il petreci pe scaun.
Dar repet trebuie exclusa posibilitatea de a avea boli care nu iti permit sa slabesti precum : probleme cu glanda tiroida, depresie/anxietate etc.

| galinaanonim explică (pentru aimullah123):

Nu am prieteni pentru felul în care arat

| Sixty28 a răspuns (pentru galinaanonim):

Vrei sa fim prieteni?

| galinaanonim explică (pentru Sixty28):

Da