| galinaanonim a întrebat:

Hey, am 12 ani si am 57 de kg, stiu e ff mult.Ma ajutati sa slabesc? Fix peste o lună e ziua mea si vreau macar sa am 50 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

E usor sa slabesti la varsta ta. Si eu eram supraponderala pe atunci, doar ca aveam putin mai mult dcat tine laughing
1. Renunta la dulciuri, la paine, paste si prajeli
2. Mananca carne fiarta, la grill sau la cuptor
3. Fă miscare, e cam frig acum, se intelege. Cauta pe Youtube "just dance" si danseaza ca in video, este fun si arzi calorii. Daneaza sa zicem o data pe zi timp de 30 de minute
4. Nu manca dupa ora 7

| Laver_Edi_1997 a răspuns (pentru Yurisa):

Greseala la 4. Daca nu mananci dupa ora 7 si stai pana tarziu gen pana la 00 o sa mori de foame pur si simplu si o sa ai probleme cu bila si cu ficatul

| Yurisa a răspuns (pentru Laver_Edi_1997):

Mna, depinde de organism, eu mananc putin in general si ma satur din putin.
Reformulez atunci:
4. Nu manca la ore tarzii, daca iti e foame, bea lichide, apa ceai sau mananca un fruct

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte simplu:
- alergi zilnic 3-5 km si
- nu mananci DELOC: paine, paste, pizza, dulciuri, prajituri, bomboane si sucuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mânca nimic timp de o lună.

| Sn4k3 a răspuns:

Mananca sanatos si nu in exces, fa sport, evita carbohidratii simpli (dulciuri, sucuri etc) si grasimile nesanatoase.

| Donsavas a răspuns:

Vreau sa am macar 50 kilograme...De la 57... tu crezi ca se scapă asa usor de grăsime? Vezi sa nu te alegi cu vergeturi.

Răspuns utilizator avertizat
| RRoberto2018 a răspuns:

Salut. Ai 12 ani si vrei sa slabesti? Nu ai nevoie de ajutor. Iesi afara, joaca-te si in loc de dulciuri, mananca fructe. Bucura-te de copilarie, nu-ti bate capul cu prostii de astea. O sa slabesti crescand, fara alte eforturi. Lasa Natura sa-si urmeze cursul. happy