| robyroby a întrebat:

Hey. Am 14 ani si pana acum nu am avut nici o boala specifica copilariei ( Varsat de vant de ex ). Credeti ca o sa le mai am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baietzelu a răspuns:

Tot ce e posibil. Poti face si la 30-40-50 de ani.Nu esti scutit.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu am facut varicela ( varsat de vant ) la26 de ani si, crede-ma, nu mi-a fost usor deloc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca o sa le ai, chiar daca mai tarziu.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu e obligatoriu, doar ca in copilarie trec mai usor. Crede-ma ca ti-e mai usor la 10 ani sa stai 2 saptamani in casa decat la 25, plus ca atunci pot fi niste complicatii in plus. Dar nu e nimic obligatoriu.

| cretzufinish a răspuns:

O sa le ai sigur. E posibil oricand, am auzit cazuri si dupa 30 ani. Insa e mult mai periculos.

| Mina a răspuns:

E posibil. Am un prieten care a avut varsat de vant la 27 de anihee hee.

| poesia a răspuns:

Da, o sa le ai.Era mai bine sa le faci in copilarie, dar asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti candidatul perfect pentru ca organismul tau nu s-a iminizat impotriva bolilor respective ca in cazul celor care au avut bolile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 18 si nu am avut nicio boala specifica copilariei happy