| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am 16 ani și acum 1 an mi-a venit menstruația. De 2-3 luni nu mi-a venit absolut nimic cu excepția că acum câteva zile am avut un lichid maroniu care s-a oprit și ieri mi-a curs câteva picături de sânge și după nu am mai avut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai facut sex, asa-i?

| alma200033 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu

| darrio2007 a răspuns (pentru alma200033):

Ai cm neregulat.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca esti una din fetele/femeile cu cilclul de tip neregulat!
Dar asta iti poate spune cu siguranta, doar un medic ginecolog, care va investiga cauza.

| Zorn a răspuns:

E normal ca la inceput sa fie neregulata si sa ai tot felul de dereglari. Totusi, daca intarzie foarte mult si intampini dureri puternice de burta ori ai un flux puternic sau mai deloc o perioada indelungata, iti recomand sa te duci la medic.

| stancuprint a răspuns:

Copile, vorbesta asta cu mama ta este cel mai indicat, sau cauta pe net un cabinet ginecologic si discuta cu o femeie ginecolog. Discuta deschis asta este cel mai bun sfat pe care til dau eu ca barbat. Succes!