| elenapopa7589 a întrebat:

Hey!

Am niste intepaturi in zona ombilicului. Nu constante si nici foarte puternice.
Ar putea fi vorba de apendicita sau doar o acumulare de gaze/un colon iritabil? Mentionez ca nu am alte simptome precum greata, febra, dureri. Nici la palpare nu doare.

Cei care ati avut apendicita cum ati recunoscut-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Durerile de apendicita nu apar la nivelul ombilicului. Ci dreapta jos, in zona inghinala. Daca stii ce e aia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă pe TPU nu sunte m doctori, mergi la un doctor real sa ti faca o ecografie abdominală si va descoperii el pe monitor ce ai, poate fi colonul poate fi de la gaze( băsinile ) acumulate in intestin, dupa ce le dai cum te simti? Întepaturile cand le ai? Dimineata seara după sau inainte de a minca? Dupa ce faci treaba mare sau inainte, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Intepaturile in jurul buricului (ombilicului) pot fi date de viermi/paraziti intestinali!
Fa un tratament corect de deparazitare si vei scapa de durerile si intepaturile astea.