| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o mare problema. Acum 2 zile am baut apa dintr-o cana curata. Cand am terminat de baut mi-a ramas in gat ceva de la cana de unde bei. E ca si cum s+a spart cana in locul acela. Am mancat paine si mamaliga, dar parca il simt in continuu. Cand inghit ma jeneaza de fiecare data. Ce pot face? Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stephan142 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie si el o sa iti spuna ce sa faci.Dar ar fi bine sa te duci cat mai repede pentru ca risti sa inghiti acel obiect si daca este ascutit poate zgaria aproape oice organ pe langa care trece si dai de alte belele...depinde de norocul tau. Poate fi o simpla durere ori o hemoragie.Nu ma

2 răspunsuri:
| InvertedDeformity a răspuns:

Daca un corp strain s-a infipt atasat de esofag, este nevoie de examinarea urgenata a unui medic ORL, dupa care acesta va fi extras, iar apoi ti se va recomanda un tratament pentru ca acea zona sa nu se infecteze.

| Stephan142 a răspuns:

Scuze de propozitia care nu am terminat-o dar mi s-a blocat telefonul si din greseala am apasat pe raspunde. Vroiam sa iti spun ca nu ma pricep prea bine(am 14ani)dar am mai auzit probleme de genul. Sper ca ti-am creeat o idee.Inca odata scuze de cele 2 mesaje!