| alma200033 a întrebat:

Hey! Am o pata pe dinți gri! Cum îmi pot da seama daca este carie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O carie doare. Sau e sensibilă la cald, la rece.

| Edmonds2342 a răspuns:

Este pe dinții din fata? Daca da, uită-te pe partea din spate a dinților, cu ajutorul unei oglinzi mici.
Sau du-te la un stomatolog?

| alma200033 explică (pentru Edmonds2342):

Doar in fața vad, in spate nu este nimic...

| Edmonds2342 a răspuns (pentru alma200033):

Înseamnă că ai o carie pe partea din spate a dintelui, cel mai probabil

| alma200033 explică (pentru Edmonds2342):

Nu prea arata a carie, arata de genul așa:https://www.google.com/......ps?/search

Imaginea din partea stângă

| Edmonds2342 a răspuns (pentru alma200033):

Ahaa, atunci fuga la stomatolog

Răspuns utilizator avertizat