| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am si eu o problemuță: (sunt fata) si am 11 ani. De ceva timp adică mai multe luni am observat că sânul meu stâng este mai mare ca celălalt care nu este nimic(adică este extrem de mic, nu a crescut deloc) cu vreo 1 cm adică simt un "guguloi" tare sub el. Mă doare destul de tare când de exemplu vreau sa dorm sau sa stau pe burta, nu pot.
Presimt că cel mai mare o sa mai crească dar nu înteleg de ce celălalt nu a crescut deloc. Voi rămâne așa toată viața? Celălalt va fi mai mare mereu? Va rog răspunsuri concrete fără mistouri mă îngrijorez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| brokxy a răspuns:

Sincer asa am fost si eu. Sunt fata si am avut aceiasi problema. E normal ca un san sa fie mai mic dar va creste si el cand vei fii mai mare gen 16-17

| anonim_4396 explică (pentru brokxy):

Ms

| brokxy a răspuns:

Daca stai pe burta pe sani e normal sa te doara asa sunt si eu. Unii sani sunt mai sensibili

| ngllllll a răspuns:

Astia cresc pe rand. Nu-ti face griji, or sa fie egali.

| CasanCastan a răspuns:

Buna,
Eu spun sa mergi la un medic specialist. Spunele si parintilor, daca cumva nu le-ai spus.