| andreea01_8945 a întrebat:

Hey! am stat ieri de la 11 pna pe la 5 la mare.si m-am cam prajit. nu am mai fost de mult la mare si acum am profitat si am stat cam mult.sunt foarte rosie mai ales pe fata si ma ustura tothappy complet. ce pot sa fac.nu pot sa ies asa din casa.am incercat cu otet dar nu prea merge.help me! cu iaurt am incercat data trecuta dar nu prea a dat rezultate. ajutati-ma cu un sfattttt va rogggggggggggggg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sweete a răspuns:

Sa stii ca exsista creme pentru a nu te mai ustura pielea. in timp o sa-ti apara si bronzul...crek o sa fii ca o ciocolotikbig grin FuNdOi?

2 răspunsuri:
| nuconteazama a răspuns:

Dati cu spirt sau alcool sanitar eu asa fac

| Jujy01 a răspuns:

Daca te-ai ars rau du-te la dermatolog! El stie mai bine!