| gsjsjjs a întrebat:

Hey, Amoxicilina este buna pentru dureri de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai macar cea mai vaga idee ce e amoxicilina?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se administrează Amoxicilină pentru o simplă durere de cap!

Pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

Toate cele bune.

| T0T a răspuns:

Ce oameni inculți.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu este, este un antibiotic.

| aumih16 a răspuns:

E pentru dureri dentare mai mult