| IonutMarian912 a întrebat:

Hey.Astazi am primit un pumn in nas, mi-a curs mult sange si m-a durut cam 5-10minute.La o ora dupa incident am observat ca nu pot respira cu nara dreapta si tot la aceasta nara am observat o umflatura in lateral un fel de gâlmă mai micuta.Ce pot face sa scap de aceasta? nasul nu este stramb si nici nu ma mai doare doar aceasta umflatura care se vede si cu repiratia.Solutii va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Irinadtu a răspuns:

Eu îți recomand sa te duci la un medic. Dacă te-ai dat cu multă apa rece după ce te-ai lovit, îți va trece mai repede. Te poți da și acum, dar eu spun sa te duci la medic.

| IonutMarian912 explică (pentru Irinadtu):

Maine dimineata am sa ma duc dar sper sa nu fie o deviatie de sept nazal

| CuriousStuff a răspuns (pentru IonutMarian912):

Daca era deviatie de sept atat de grava trebuia sa ai simptome si inainte de incidentul asta, probabil e o fractura de piramida nazala sau o tumefactie din cauza loviturii, dar ca sa fii singur trebuie sa mergi la medic.
Sanatate!