| brokxy a întrebat:

Hey. Atunci cand ma pun sa fac flotari simt ca nu pot respira, ma inec si nu pot face flotari deloc, iar daca ma pune cineva sa respir adanc obosesc foarte repede. Posibil sa am probleme cu plamanii? Nu am fumat niciodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Genetica de la alta ruda ti sa tras care a avut probleme cu plamanii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi crezi ca stim ce ai? Numai doctorii stiu, dar si ei stiu după ce faci niste analize, ca asa din pragul ușii nici ei nu stiu ce ai.

| Celcestietot a răspuns:

Ești fata și cred că ești la început cu antrenamentul. Până și băieții obosesc când se apuca de flotări, nu numai fetele! Sfatul meu ar fi să faci cat mai puține repetări într-o serie și eventual să mărești numărul de serii (bineînțeles dacă dorești asta).

| Bizon95 a răspuns:

Cu plamanii sau cu inima, oboseala rapida poate sa fie de la inima

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Du-te la medic!
Ziceai că ești din Baia Mare. Nu? Ești la oraș, du-te la medic!winking
Aveam de gând să-ți recomand un spital, dar nu știu!

| IulianAdrian a răspuns:

Poti face flotari in genunchi, sunt mult mai usoare. Daca vrei sa faci flotari normale poti sa faci cate o flotare pe zi sau daca vrei sa faci mai multe flotari poti face cate 5 flotari cu pauza de 1 minut intre ele. Cu respiratia te vei obisnui pe parcurs. Eu de exemplu inspir pe coborare si expir pe urcare.