| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca te doare gatul și capul poate sa fie doar o răceală sau ceva mai grav? Daca nu ai febră ii in regula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de gat si cap, pot fii simptome de corona virus.
Febra poate apare cateva zile mai tarziu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Grav.

| Digikey a răspuns:

Vine si febra, ai rabdare.

| Nume6 a răspuns:

Doamne ce te bagă ăștia pe aici în sperieţi. Ai doar o răceală că dacă aveai covid nu stăteai tu aici să pui această întrebare, ţi se făcea rău. Ai răcit din cauza la vremea asta, ba e cald, ba e frig, ia un nurofen răceala și gripă, dacă aveai covid te dureau rău plămânii datorită faptului că ţi se inflamau, aveai și febră mare 39/40, și stare foarte nasoală in corp, te simţeai ca o stafidă.

| Nume6 a răspuns (pentru Nume6):

Aa și să nu uit: aveai o tuse seacă foarte enervantă

| MpvRoxi a răspuns (pentru Nume6):

Plămânii nu dor

| AwGenetix a răspuns:

Poate fi ceva banal sau cov19. cine crezi ca poate ști?

| Ingerfararipi333 a răspuns:

Hei! Ramai linistita este doar o raceala banala. Si eu sunt racita de duminica. Doar ca mie imi curge doar nasul nu am alte simptome. Sanatate!