| anonim_4396 a întrebat:

Hey
De opt luni îmi curge acea secreție vaginală, iar de la un timp (doua zile) a început să-mi curga mai puțin ca de obicei.
Asta înseamnă că îmi va veni prima menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da, sunt șanse să îți vină prima menstruație cât de curând.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce vârstă ai?

| Ofataobisnuita1103 a răspuns (pentru anonim_4396):

12 ani

| anonim_4396 explică (pentru Ofataobisnuita1103):

Da, cel mai sigur prima ta menstruația se apropie!

| ngllllll a răspuns:

Dap. Fertilitatea e un lucru divin happy Inseamna echilibru sufletesc si ca poti fi mama candva. Felicitari si mult succes!

| Ofataobisnuita1103 a răspuns (pentru ngllllll):

Mulțumesc!
Rar mai găsesc oameni așa prietenoși?

| Aurel15 a răspuns:

Ei da.

| Denisa445 a răspuns:

Este posibil. Mult succes!