| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Hey! Deci joi am lucrat la sala cu ganterele de 5 kg (ceva nou) si sambata a început sa ma doara foarte tare la cot, in zona venelor si nu pot sa îmi întind mana pentru ca ma doare foarte tare unde se afla venele de la cot, precizez ca am avut tot mana asta băgată in ghips de 3 ori dar fără legătură cu cotul si nu prea as vrea sa merg la doctor. Poate fi o întindere de ligament? Ce sfaturi îmi dați si credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

5kg intr-o mana e multicel pentru tine, fiind fata si fara experienta in sala.
Se poate sa fie o chestie trecatoare, de la un efort spontan prea mare, dar daca durerea persista mai mult de cateva zile, ai putea sa vezi un medic. In orice caz, las-o mai moale, zic eu, macar pana vezi ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai făcut o întindere.

| Calinescu1720 a răspuns:

Este muschiul in dezvoltare se dezvolta trebuie sa faci pauza dupa ce nu te mai doare poti sa te duci la sala