| alma200033 a întrebat:

Hey! Dinții pot pocni daca sunt strâmbi si înghesuiți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu, dar iti pot da probleme in pronuntarea unor sunete, igiena (se spala mai greu) si sunt urati la vedere. Se rezolva cu aparat dentar, vezi ca sunt unele modele frumoase, altele aproape invizibile, dar costa

| anonimg a răspuns:

TeoCata1804 a răspuns bine și merită fundă. În astfel de cazuri trebuie mers la stomatolog pentru a se pune acea coroană specială pentru îndreptarea dinților.

| TeoCata1804 a răspuns:

Nu cred ca pot sa pocneasca. laughing Dintii strambi sunt doar inestetici si cateodata mai greu de tratat.