| alma200033 a întrebat:

Hey! E normal că înainte de menstruația cu o săptămână să curgă câteva picături (foarte putin) timp de o săptămână și după să înceapă menstruația mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este normal sa ai sangerari inainte sau intre menstre.
Daca sangerarea usoara apare cu 1 zi inainte de declansarea menstruatiei, este normala, dar nu cu 1 saptamana inainte, nu este.
Asta denota ca este o problema, care genereaza sangerarea (posibil: chisturi, fibroame, rani pe colul uterin samd).
Mergi la investigatii medicale, la ginecologie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal. Mergi la un medic bun.

| danaieladaniela a răspuns:

Nu este normal du-te la medic/a de familie si ea o sa rezolve problema

| simona20 a răspuns:

Nu, dar daca se intampla intr-o luna asta, nu ii asa mare problema. In cazul in care se intampla lunar asa, du-te la un control

| alma200033 explică (pentru simona20):

Menționez că sunt la inceput cu menstruația, poate de aia nu?

| simona20 a răspuns (pentru alma200033):

Ce inseamna la tine inceput? Daca esti la primele luni de exemplu luna a 2, 3, 4 ii ok. Nu trebuie sa te sperii dar daca continua asa va trebui un control