| alma200033 a întrebat:

Hey! Este normal ca in timpul adolescenței să simți noduli la sâni și durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Cum adica "noduli"? Durerea e normala in timpul menstruatiei datorita fluctuatiilor de hormoni din corpul tau. Dar nodulii nu sunt normali! Daca ai umflaturi ce ii simti sub piele, care sunt durerosi la palpare, eu zic sa consulti un medic! Mie nu mi se pare normal sa ai noduli la nivelul sanilor, nici macar in adolescenta!

| alma200033 explică (pentru JustForFewSeconds):

Simt sânul mai tare

| JustForFewSeconds a răspuns (pentru alma200033):

Daca il simti per total mai tare, nu e nimic ingrijorator. Dar daca ai gâlme, ca niste boabe de struguri sub piele, in interior, e motiv de ingrijorare. Palpeaza-ti sânul cu degetele sa vezi daca e totul ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceasta perioada sanii se dezvolta si e normal sa mai ai astfel de dureri. Nu trebuie sa te sperii.