| alma200033 a întrebat:

Hey! Exista un remediu pentru dinții foarte sensibili, puțin ciobiți și decolorați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, tratarea lor si aplicare de coroane, pentru protejarea lor.
Insa, sub coroane, dintii tot se vor distruge in timp, rareori rezista mai mult de 10 ani.

| Donsavas a răspuns:

Consulta te cu un stomatolog. Exista paste de dinti speciale.

| Bizon95 a răspuns:

Da... DENTIST
orice, orice, ORICE fisura a smaltului unui dinte va face carie in timp, iar fara dentist nu exista nici o solutie sa o tratezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici tu nu esti normala laughing)
Tu suferi de anxietate copil scump? happy

| Osneros a răspuns:

Spalatul pe dinti inainte sa se intample.