| YoucanKissmynarcisisticass a întrebat:

Hey, guys! Sunt curioasa in legatura cu oamenii nevazatori. Daca aveti cunostinte..persoane apropiate, etc. As vrea sa stiu multe lucruri despre viata unui om orb. Stiu ca suna ciudat/prostesc.dar chiar am nevoie de informatii, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Probail le este destul de greu.Dar eu cred ca sunt persoane mult mai puternice decat noi ceilalti care avem toate simturile. Eu una ii admir pentru curajul si forta lor; eu nu as putea sa rezist daca as fi fost in locul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poate lamuri nimeni mai bine ca ei.

| YoucanKissmynarcisisticass explică (pentru anonim_4396):

Totusi...Nimeni nu ma poate lamuri intr-o oarecare masura? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru YoucanKissmynarcisisticass):

Cei orbi te pot lamuri. De ce nu vrei sa cunosti unul?

| darius1ka a răspuns:

De ce ai vrea sa stii asa ceva?

| YoucanKissmynarcisisticass explică:

Mi-a atras atentia personajul nevazator din The Beastly. Era destul de interesant.