| username1500 a întrebat:

Hey! happy

Stiti cumva daca o sa slabesc si cam cat?

Dimineata beau un pahar cu suc de portocale(7:30-7:40)

La pranz cereale (mananc intre13-14)

La cina oua fierte (2 oua) si rosii cu iaurt...si cam atat

(inte 7 - 8 seara)

De asemenea mananc intre mese un morcov, mar si un iaurt+25-30 sau chiar 35 minute exercitiibig grin

Deci vreo sansa sa slabesc? cam cat in ce timp? FUNDA!

apropo o sa fiu obligata sa mananc ceva dulce curand(ziua cuiva)... oare daca vomit seara o sa mi afecteze procesul sau ceva de genu? sau ce altceva as putea face? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

De slabit,o sa slabesti,nu stiu sa-ti spun cat pentru ca nu stiu ce greutate ai tu. Dieta ta e cam saraca in proteine si chiar carbohidrati, ai putea sa bagi si putina carne, un slaba(de peste, curcan) fiarta sau pe gratar. Daca mananci o bomboana nu se intampla nimic, dar daca e vorba despre o felie de tort sau ciocolata atunci ai grija sa nu fie seara.

1 răspuns:
| Wind135 a răspuns:

Conteaza mai mult ce mananci decat cat mananci! In dieta ta ar trebui sa intre toate principiile nutritive. Poti slabi daca ai o alimentatie corecta si daca faci sport. Ceea ce faci tu e infometare (nu e recomandat).