| Einstain01 a întrebat:

Hey! Ieri am alunecat pe noroi si am cazut pe spate, dar putin mai intr-o parte.Si de ieri tot ma doare in partea stanga, mai sus.Ma doare cand respir, cand rad, cand tusesc...ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ciubowski a răspuns:

Cel mai simplu cred ca e sa mergi la doctorul de familie (daca ai) si sa te examineze. Nu dureaza mai mult de 10 minute (mai mult stai in sala de asteptare) si stii sigur daca e grav sau doar o ranire usoara la un muschi.

Lasa rusinea la o parte cand vine vorba de sanatatea corpului, nu ai alt corp de rezerva. Trebuie sa ai grija de el. Doctorii nu judeca si daca o fac, poti sa il schimbi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi o fisură costală.

| Einstain01 explică (pentru darrio2007):

Hai ca asta imi trebuia...

| Einstain01 explică (pentru darrio2007):

Si cum se vindeca? Adica daca mergi la spital.ce ar trebui sa-mi faca? Pe mine nu ma doare daca stau jos, doar in anumite pozitii sa zic asa

| darrio2007 a răspuns (pentru Einstain01):

Am patit si eu dar mi-a trecut de la sine cam in doua saptamani. Aveam aceleasi simptome la respiratie si cand incercam sa ridic ceva cu mana de pe acea parte. Mergi totusi si fa o radiografie.