| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Hey ieri am lesinat iar acum pe seara s-a intamplta la fel de dimineata am fost de mi-am facut toate analizele si au iesit bune am facut si ekg si nu mi-a gasit nici o problema ceva sfaturi sa nu mi se mai intample?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ti-ai pierdut cunostinta/nu ai mai stiut de tine? Te-ai trezit in alt loc decat ai lesinat?
Ai mancat ceva? S-ar putea sa fie pe fondul unei scaderi a glicemiei. Daca ai facut ekg inseamna ca nu e de natura cardiaca, dar ar putea fi de natura vasculara. Cati ani ai? La analize cum ti-a iesit colesterolul?

| CuriousStuff a răspuns (pentru CuriousStuff):

Colesterolul, LDL si HDL

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru CuriousStuff):

Nu imi aduc aminte nimic m-am trezit in alta camera iar la analize am avut colesterolul 167 si am 18 ani

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anitta_Karla_1990):

Nu ai medic de familie pe aproape? Sau macar un spital. Atunci cand te simti rau sa mergi sa-ti faca o glicemie rapida. Eu inca ma gandesc ca e din cauza asta. Colesterolul e bun si la varsta asta nu e rist de ateroscleroza. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea o trimitere catre neurologie, sa-ti faca si acolo niste investigatii si sa vada daca de acolo e problema. Glicemia pe analize cum a fost?

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru CuriousStuff):

Mi s-a facut si glicemia dar a iesit buna iar la cap nu mi-a iesit nimic la rmn

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru CuriousStuff):

Sa mai repet odata rmn l-am facut acum 2săptămâni

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anitta_Karla_1990):

Ce inseamna glicemie buna? Da-mi o valoare.
Nu mai repeta RMN-ul, pe langa ca e foarte scump cu siguranta o sa-ti dea exact acelasi rezultat.

| OoBunnyoO a răspuns:

In general lesinul nu prea este cauzat de inima, decat daca ai probleme cu tensiunea sau daca ai avut un atac cerebral.

Daca ai facut analizele de sange si nu este vorba de o lipsa de vitamine precum calciu sau glicemia foarte scazuta, atunci e bine sa mergi sa faci un RMN. Problema este posibil sa fie de natura neuronala, precum epilepsia.

| untu a răspuns:

Ai o anemie sau lipotimie!

| KanezuY a răspuns:

Du-te sa ti faci un RMN, poate ai vreo problema serioasa la creier.