| anonim_4396 a întrebat:

Hey! In afară de fațetarea dinților cum se poate rezolva cu dinții subțiri și gri? Alimentația poate ajuta la întărirea lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

In afara de o alimentatie bogata in calciu si minerale, nu prea ai cu ce sa ajuti dintii si oasele, conteaza acum sa si asimilezi ceea ce mananci. Culoarea poate fi rezolvata cumva de un dentist, tratamente si albiri, dar daca zici ca sunt si subtiri, clar trebuie sa te vada un specialist ca sa stie ce e de facut.

| alina2k18 a răspuns:

Probabil tu ai dintii cu mai multa transparenta decat alte persoane.
Nu ai cum sa ii mai intarestiwinking fiind vorba de dinti defitinitivi.
Du-te la un dentist si intreaba daca ai cu adevarat o problema [ nu de estetica].