| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Înainte de aparatul dentar ortodontul se ocupa de curățarea dinților de tartru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tot asta făcea, d-aia-i zice ORTO (vezi dexul) DONT

https://orthoinstitute.ro/ce-este-un-specialist-ortodont-2/

| Alinailies a răspuns:

De obicei stomatologul se ocupa de asta, ortodontul pune aparatul dentar.
Depinde la ce clinica mergi, unde merg eu, fiecare are specializarea lui si se ocupa doar de ce tine de acea specializare.

| Anonimm30 a răspuns:

Da si de carii dar costa, nu gratis