| girl2009 a întrebat:

Hey! Mi-au apărut niște linii roșii pe sân care sunt îndreptate spre sfârc. Sfârcul mă ustură după ce fac duș/baie. Știe cineva care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Firisoarele rosii ori albe sunt vergeturi, desi acestea nu sunt dureroase. Ceea ce ai tu coincide cu acele vinisoare. Recomand un drum la medicul de familie pentru ati da trimtere catre un medic specialist.

Sanatate!

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Stai liniștită!
consta in linii fine pe suprafata corpului, care apar in urma ruperii tesuturilor subcutanate din cauza cresterii rapide sau a distensiei marcate a tesutului,
ITI CRESC SÂNII!, daca rămân cicatrice, le poti elimina ușor cu o crema pe care le folosesc gravidele!
Stai liniștită!

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Te recomand sa te duci si la medic, se rezolva usor