| alma200033 a întrebat:

Hey! Se poate să ai apendicita și să nu se agraveze nici după câteva săptămâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, se poate foarte bine, dar se declanseaza peritonita brusc, si nu mai au timp sa te opereze, asa ca mori. DACA ai sigur apendicita, opereaza-te.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Da se poate dar cu timpul nu va mai fi apendicita va fi peritonita si e grav.

| alma200033 explică (pentru Ionut_Pavel_1993):

Pai și dacă te simți bine? Ii ok?

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru alma200033):

Daca nu te supara nimic si nu ai niciun simptom inseamna ca nu ai apendicita. esti ok, te doare ceva undeva?

| WhiteLife a răspuns (pentru alma200033):

Daca te simți bine nu înseamnă că a dispărut cauza sau că te-ai făcut bine. Boala e tot acolo. Sa ajungi cu salvarea la spital și să intri direct in operație e altceva decât să mergi la un control și să îți spună doctorul cum sta treabă și să îți programezi tot și să anunți familia.

| GeneviveJ a răspuns:

Se poate sa ai apendicita cronica. Dar asta iti va spune doar medicul cu ajutorul investigatiilor de specialitate. Nu iti pui tu diagnosticul de apendicita, pentru ca de multe ori este un diagnostic gresit. Daca ai apendicita confirmata de medic cel mai probabil el te va indruma asupra tratamentului corect.