| Andreeamariagina a întrebat:

Hey,știe cineva niște vitamine foarte bune de îngrășare care chiar sunt bune? De 2ani aproximativ verișoara mea se forțează să se îngrașe și este majora

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vitaminele NU ingrasa!
Vitaminele sunt suplimente care ajuta la ridicarea sistemului imunitar dar NU ingrasa, in schimb mancarea multa ingrasa.

Spune-i sa puna mana serios si sa manance peste 1500 de calorii la fiecare masa si va lua in greutate.

| Andreeamariagina explică (pentru Violleta2022):

Pai mănâncă și degeaba, se chinuie de 2ani sa se îngrașe și degeaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeamariagina):

Evident ca nu mananca suficient, fiindca-i imposibil sa nu iei in greutate daca mananci mult.

Exceptie fac cei bolnavi care au hipertiroidie, paraziti intestinali sau alte boli grave, caz in care fata asta are mare nevoie sa ajunga la investigatii hormonale si medicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vitamine. zi sa ia proteine. de pen www.gymbeam.ro sau www.myprotein.ro si gata alea fara sa faci sala te ingrasa

| Andreeamariagina explică (pentru anonim_4396):

Nu dăunează grav sănătăți? le-ai folosit? merge sau doar sunt niște porcării

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeamariagina):

Cum sa dauneze toti copii iau la sala. si sportivi si creatina iar. ia proteine linistita ingrasa doar fara sala de aia am zis.

| tudorvolcano a răspuns:

Cu vitamine nu va reuși.
Dacă nu are anorexie, mai bine să nu se îngrașe. La 60 de ani, tot va lua în greutate, mai degrabă să fie slabă acum, și să facă sală.