| Monyyyyy a întrebat:

Hey, stiu ca e o întrebare stupida dar de ce sunt mereu foarte calda? Alti oameni sunt reci ca și gheata.Ma refer corpul și eu zici ca ard dar nu am febra sau ceva. Sunt perfect sănătoasă dar mna nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai "sange fierbinte". big grin

| mgtow a răspuns:

Esti hotwoman asa e metabolismul tau, sau poate ai nevoie de iceman sa te scoata din calduri

| Andreeush a răspuns:

Ai circulația bună, altfel ai fi fost mai rece, ai fi avut mâinile mai reci.

| alina2k18 a răspuns:

Si eu sunt asa in majoritatea timpului, eu am si pulsul foarte mare [ 90 si peste in stare de relax ], oricum fiind fete, in anumite zile ale ciclului menstrual mai precis dupa ovulatie ne creste temperatura putin fata de temperatura normala bazalawinking

| mihaicelsfant a răspuns:

Si eu sunt tot asalaughing la -5...-10 grade aveam mainile caldebig grin
ce inaltime ai?

| cuvant a răspuns:

Ai o circulație bună a sângelui plus ești activa sau ai energie multă care nu ai consumat-o.
Sunt în aceeași situație și peste tot mi se spune dacă sunt ok.
E o chestie nostima când unora le este frig, ție sa îți fie cald și sa poți sa faci fata frigului.

| Robeeert1 a răspuns:

Cei care sunt reci (mâini, picioare) de obicei au o circulație periferică deficitară, este o problemă de sănătate și deși nu dă semne de deteriorare la început nu trebuie ignorată. Netratarea ei duce la consecințe mai grave în viitor. Cât despre faptul că ești mai caldă decât restul, dacă ai fost așa de când te știi cel mai probabil nu este nimic care să te afecteze.