| Idk27242 a întrebat:

acum 2 zile mi-am pus aparat trans-palatinal pe 2 masele si nu pot sa mananc sau sa musc DELOC. Pot doar sa mananc supa, iaurturi, piure, orez dar si astea nu foarte usor. Aparatul nu este in activat, e normal sa doara? Tin sa mentionez ca maselele pe care am aparatul sunt plombate, afecteaza asta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mihaelartyuerty a răspuns:

Da! e normal! asa se intampla doar cel mult2 saptamani! asta se intampla fiindca sunt acum puse si bortile in dinti dor catva timp! nu-i nimic daca te doare!