| LeGoLaS25 a întrebat:

Acum doua zile mi-am plombat un dinte din fata,iar atunci cand beau ceva fierbinte incepe sa ma doara putin, iar dupa aceea ma lasa durerea din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dintele este un tesut viu care a suferit o interventie traumatizanta--- este normal sa fie sensibil la numai doua zile dupa ce a fost "agresat". Nu te ingrijora --- se va vindeca de la sine!

| OnuOnulică a răspuns:

Ai răbdare până își revine dintele. Și încearcă să bei într-o parte și să eviți dintele câteva zile.

| PeFuga a răspuns:

O usoara durere este normala dupa ce ai tratat caria. Uneori poate sa jeneze chiar si pana la un an de zile.
Aceasta durere trebuie sa fie insa suportabila. Daca te trezesti noaptea din cauza ei, mergi de urgenta la stomatolog.