| Innocence a întrebat:

Hey, TPU!
Am 14 ani impliniti de 6 luni si nu am menstruatie.
Seara, cand stau in pat simt o durere usoara ca un fel de intepatura in partea dreapta jos( nu ma afecteaza foarte mult, aproape ca nici nu o simt) si dureaza vreo 2-3 min.
Ar putea fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Trebuie sa iti vina. pana la 15 ani e normal sa iti apara menstruatia, insa acea intepatura pe care o simti poate fi de la apendice

| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa consulti un ginecolog.

| birdie14 a răspuns:

Poate si apendicita sau raceala la ovare

| Innocence explică:

Ma gandeam ca ar putea fi o mica raceala...

| Anonimaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ai grija! nu este deloc bine! du'te urgent la un medic! ai clar o problema! vorbeste cu parintii tai despre asta si du'te la un control.happy MULT SUCCES!

| geolinooo a răspuns:

Buna ma numesc alexandra...eu cred ca s-ar putea sa ai apendicita te sfatuiesc sa consulti un doctor! S-ar putea sa fie ceva grav...