| SalvatoreLeon a întrebat:

Am de invatat pentru bac am o memorie destul de buna am invatat in 3 zile 50% din Romana big grin Dar ma cam domina Biologia vreau sa iau Lecitina credeti ca ajuta? si daca incep sa iau am voie sa consum tigari/cafea/alcool si sa iau alte pastile? astept raspuns funda pentru cel mai bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă automedicația. Învață logic, pauze, somn.
Pa, pa.

| SalvatoreLeon explică (pentru Legiuitoarea):

Degeaba am prea mult si nu fac fata oricat as invata si dormi tot nu e de ajuns laughing nu ma deranjeaza dependentele ca sunt dependent de multe numai sa aiba efect...

| RandomGirl a răspuns:

Lecitina este buna dar isi face efectul in 6 luni. Eu am luat Memoplus si m-a ajutat foarte mult! De asemenea o cafea e foarte buna de dimineata happy
Multa bafta la BAC! De abia astept sa scap de tot stresul pentru BAC si sa ma bucur de varaaa! happy
Apropo de biologie, eu deja am terminat materia si o invat pentru a doua oara + fac teste. Mi-am luat o carte foarte buna " Bacalaureat de nota 10" de la editura Gimnasium si cuprinde toata materia + 45 de teste + 4 variante care au cazut la BAC.

| ValyComan a răspuns:

Lecitina e bună, dar îți recomand să te duci la o farmacie naturistă și să iei ulei de cătină(capsule)...e foarte bun pentru memorie, mult mai bun decât lecitina și conține și lecitină. Poți să consumi cafea, țigări etc...nu are nici o treabă. Nu uita, ulei de cătină capsule, pe mine m-a ajutat foarte mult!

| SalvatoreLeon explică (pentru ValyComan):

Ok mersi mult sper sa aiba are la orice farmacie?

| Capone93 a răspuns:

Eu folosesc cel mai bine la teste memoplus este foarte bun si ai foie sa folosesti tigari cafea si alcool dar alcool in cantitati mici deci circa o sticla de bere la 2L este suficienta

| SalvatoreLeon explică (pentru Capone93):

Si daca folosesc mai mult de exemplu o sticla de vodka nu-si face efectul sau imi da mie reactii adverse? ca important e sa isi faca efectul... reactiile nu-i o problema