| Panteraa a întrebat:

Am dormit rau noaptea trecuta si acum am o durere la gat in partea dreapta insprea umar. Nu ma doare daca stau linistita, dar daca ating zona cu pricina sau dac fac miscari mai bruste ma doare ingrozitor. Ce as putea face sa imi treaca? De obicei cand mai pateam de astea trecea repede, intr-o ora maxim dimineata cand ma trezeam, dar azi m-a tinut toata ziua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Ai dormit intr-o pozitie nefericita. O sa treaca de la sine in 2-3 zile. Pana atunci incearca sa iti masezi zona cat mai des sau daca te doare chiar tare ia un mielorelaxant sau antiflamator.

2 răspunsuri:
| doggy123 a răspuns:

Fa-te cu ceva crema sau poti astepta sa-ti treaca(banuiesc ca-ti trece in max 3 zile)

| madalinayo123 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o data asa, mo tinut vreo 2-3 zile dar faceam exercitii cu gatul si nu fortam sa nu ma doara doar asa un pic-un pic imi trecuse pana la urma. Daca vrei du-te la farmacie si este o crema numita "Puterea Ursului" este o crema f mentolata trebuie sa ai grija cu ea sa nu-ti dai in ochii ca este periculoasa..Ustura la inceput pielea dar apoi iti trece, sa masezi incet! Sper sa te ajute:*