| BlackBullsCaptain a întrebat:

Hey TPU!
Am o carie in dinte,nu stiu exact cum se numeste dintele acela,dar este langa canin.
Ideea este ca aceasta carie este cam adanca si in ultimele zile a inceput sa ma doara. Sincer, imi e putin frica de dentist, din cauza durerii pe care am avut-o cand mi s-au pus 2 plombe acum vreo 10 ani si de atunci nu am mai fost la dentist...
Daca merg la dentist mi se va pune plomba? E ca si cum as avea o gaura in dinte deci presupun ca asta mi se va intampla, dar sper doar sa nu mi-l scoata. Poate voi stiti mai bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am o carie in dinte... Daca merg la dentist mi se va pune plomba?"

dacă plătești, desigur

| anonimg a răspuns:

Un stomatolog va face tot posibilul să rămână măseaua veche și să o plombeze.
Cât despre durere, nu-ți face griji. Toată zona îți va fi amorțită și nu vei simți mai nimic. Oricum ar fi, nu mai amâna. O să fie nevoie să faci mai multe drumuri pentru lucrarea aceasta. Să nu te duci nici la cel mai scump, dar nici la cel mai ieftin.