| NaomyTommy a întrebat:

Am o catelusa de 3 luni si un pic insa de cateva zile nu mananca deloc am fost la vet si i-a dat ieri o pastila pentru viermisori a spus ca are limbrici ieri seara a vomitat de 2 ori niste limbrici lungi parca erau spaghetty azi am fost din nou cu ea si i-a dat glucoza i-a bagat in perfuzie apoi i-a dat o injectie nu stiu ce iera, dar catelusa nu mananca deloc a baut un pic de apa si apoi i-am fc un ceai si a baut un pic de ceai nu stiu ce sa fac sa o fac sa manance ajutati-ma un pic va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o cățelușă care la fel vomita...parca erau spaghete.
Dar a urmat tratamentul si in rest am fost si am stat lângă ea, chiar daca nu a vrut sa mănânce.

Adică și-a revenit de la sine după ceva timp.
Asta se intamplase acum câțiva anișori buni.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Aha dar nu mananca de 3 zile aproape 4 ma sperie am fost cu ea azi i-a bagat glucoza a spus ca o sa ii se faca foame dar degeaba nu mananca deloc, cand ma uit la ea are niste ochi de iti inspira mila, mi-e atat de mila de ea sper ca nu imi moare

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

Încearcă mai degrabă cu niste lapte si opțional poți înmuia ceva.
Stai lângă ea si mângâi o...roagă te de ea...macar sa guste vreun pic.
Daca nu, nu e bine nici sa o obligi.

Când se va face bine si se va simți ea mai bine, cu siguranță va manca singură happy

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Vet-ul mi-a spus sa nu ii dau lapte si mezeluri ca nu stiu ce le face la viermisori nu stiiu ce sa ii fac sau sa ii dau ca nu vrea sa manance nimic ii bag mancare in gura si o da jos

| SuperGirl2 a răspuns:

De obicei dacă are viermișori trebuie să îi dai smântână. Vomită pentru. că TREBUIE HRĂNITĂ DOAR CU MÂNCARE DE CÂINE.

| NaomyTommy explică (pentru SuperGirl2):

Si-a revenit complet, acum e vioaie e cum iera inainte mananca si alearga multumesc de rasp

| Paul_Paul_1997_qUrm a răspuns:

Trebuie sa intrebi medicul veterinar exact ce ai si ce nu ai voie sa ii dai catelusei. Si al meu a avut aceeasi problema dar a stat sub tratament si acume sanatos. Dupa 2-3 zile o sa manance, eu i-am dat orez fiert ( sfatul medicului veterninar )

| NaomyTommy explică (pentru Paul_Paul_1997_qUrm):

Da dar nu vrea sa manance ii dau mancare pur si simplu ii bag mancare in gura si o da jos ca si cum i-ar fi scarba sa o manance

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

Nu o obliga, va manca singură când se va simți mai bine happy

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Bine dar ma simt aiurea ca nu mananca si e slabita

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

A inceput sa manance singura de 2 zile acum mananca cum manca inainte happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

E foarte bine happy

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Da asa estewinking