| Crisan_Emanuela_D_1994 a întrebat:

am o intrebare mai mult pentru fete. De cateva zile ma simt cam slabita... sunt cateodata amețita, am o usoara durere in zona burții, ma doare capul, ma simt obosita. care pot fi cauzele? Am 13 ani. Multumesc! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te vada medicul tau de familie sa te consulte, de pe net nu ne putem da seama, pot fi multe cauze, poate te pregatesti de ciclul menstrual daca nu ti a venit pana la aceasta varsta, s-au ti a venit? Sanatate multă.

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu mi-a venit. Probabil poate fi si cauza aceasta. Dar cam cate zile poate dura aceasta stare pana la venirea menstruatie? Multumesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Crisan_Emanuela_D_1994):

Acest lucru depinde de organismul tau, fiecare om este diferit si unic. Multă sănătate. si mergi la medic pentru consultatie.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă.

| Donsavas a răspuns:

Ia magneziu b6! te va ajuta, rau nu iti face! stresul iti consuma mai mult decat ai crede din resursele corpului.

| Crisan_Emanuela_D_1994 explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc mult pentru sfaturi! Multa sanatate si tie! ❤ am inceput sa ma simt mai bine. Si o sa incerc cu siguranta sa iau magneziu B6

| gabiely a răspuns:

Poate fii din cauza alimentatiei necorespunzatoare, dar cel mai bine aste sa iti faci analizele.