| Teenix a întrebat:

am o intrebare pentru voi am facut conjuncitvita (banuiesc ), adica mi s-a inrosit ochiul ma mananca si produce multa secretie in timpul serii, nu m-am dus la doctor dar in schimb ma dau cu un unguent de 2 zile ( mancarimile inca mai persista) si anume kanamicina sulfat. Este bun si e normal sa ma mai manance ochii putin? Fundaaa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xenaaaa a răspuns:

Da,si eu am avut.nu folosi prosopul care il folosesc membrii familiei pentru conjunctivita se ia.foloseste servetele speciale, gasesti la farmacie.nu e nevoie sa mergi la medic, eu cand am fost mi-a dat servetelele acestea si m-a pus sa-mi iau cateva picaturi.bafta.mancarimile vor trece, dar evita sa te scarpini. poti incerca de asemenea traditionala metoda cu lingura de lemn.

| Youkillme a răspuns:

Problemele cu ochii nu sunt glume, totusi mai bine sa faci o consultatie la el, incearca sa pui pe ochi niste pachetele de ceai umede poate va trece! succese te pup!