| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: azi, când ma grăbeam sa ajung in sala de clasa, am luat ușa înainte cu degetul de la mana stanga. Doare foarte tare (m-am dat cu creme, am pus gheata, dar nu a trecut). Ma gândeam ca poate l-am rupt sau intors, dar nu s-a umflat. Va rog ajutati-ma cu un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace ca va trece in cateva zile.
Este doar lovit, deci nu ai absolut nimic.

| anonimg a răspuns:

Poți merge la spital la urgențe.
De asemenea există la farmacii creme care ajută la eliminarea durerii.
Dar cel mai bine este la spital la urgențe pentru radiografia osului, articulației...
Dacă este spre vindecare nu mai este nevoie să mergi la medic. Îți dai seama de asta dacă durerile sunt mai mici și nu simți leziuni în interior.

| Wr3nch a răspuns:

O sa treaca in timp, ca orice rana. Exista sansa sa fie fisurat si poti face o raza pentru siguranta.

| Crackman a răspuns:

Suck it up kid and live